Moc małych kuleczek
Peeling swoje skuteczne działanie zawdzięcza zawartym w nim drobinkom, które pocierając o skórę, usuwają z niej obumarły naskórek. Drobinki te mogą być pochodzenia naturalnego (zmielone pestki moreli, łupiny orzecha, sól, cukier) lub syntetycznego. Najlepsze efekty osiągniemy, kiedy będziemy używać kosmetyku 1-2 razy w tygodniu.
Peeling dobrany do cery
Bardzo ważne przy wyborze najlepszego dla nas peelingu jest dobranie go odpowiednio do rodzaju skóry. Jeśli chodzi o peelingi mechaniczne, to te drobnoziarniste przeznaczone będą dla właścicielek cer normalnych i mieszanych. Gruboziarniste z kolei dobrze sprawdzą się w pielęgnacji cery tłustej.
W przypadku bardziej wrażliwej, jak i suchej skóry, najlepiej sprawdzą się peelingi enzymatyczne, które zawierają specjalne substancje umożliwiające uzyskanie efektu gładkiej skóry bez konieczności jej pocierania. Tak samo skuteczne mogą się zresztą okazać maseczki typu peel-off. Tworzą one na skórze cienką żelową warstwę, którą zrywa się tuż po zaschnięciu. Skóra po użyciu tego kosmetyku jest dokładnie oczyszczona, ale nie podrażniona.
Co zrobić, żeby kwiaty nie więdły w wazonie?
Okazuje się, że do przedłużenia żywotności ciętych kwiatów w wazonie wystarczy trochę alkoholu! O tak, kwiatki też lubią czasem popić :) Dolejcie do wazonu parę kropel wódki i łyżeczkę cukru, a kwiaty będą dłużej się trzymały.
Jak dbać o cerę wrażliwą
http://www.kobieta.pl/uroda/twarz-i-cialo/zobacz/artykul/jak-dbac-o-cere-wrazliwa/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz