sobota, 24 maja 2014

Temacik o makijażu

Jaki pędzel do czego:


DO PODKŁADU powinien być płaski z półokrągłym brzegiem i wykonany z syntetycznego włosia (taki jest najbardziej higieniczny), tak aby nie pochłaniał zbyt dużej ilości kosmetyku i w efekcie nie zostawiał smug.

DO PUDRU SYPKIEGO z włoskami o nierównej długości – przy strząsaniu łatwiej usunąć nadmiar produktu.

DO PUDRU BRĄZUJĄCEGO wygląda jak stempel. Gruby, pękaty, okrągły i płasko ścięty równomiernie rozprowadza kolor.

DO RÓŻU są dwa rodzaje pędzli: lekko ścięty pod kątem – do modelowania kości policzkowych, i płaski, tzw. koci języczek – do nakładania różu na środku policzków.

DO CIENI prasowanych najlepiej używać pędzelków z naturalnego włosia, które są bardzo miękkie i nie podrażniają okolic oczu. Natomiast przy cieniach nakładanych na mokro lepiej sprawdzą się sztywne pędzle z włosia syntetycznego, które lepiej rozprowadzą cień.

DO UST  jest płaski z krótkim i gęstym włosiem, który pod wpływem pomadki zbija się, dzięki czemu z łatwością można nabrać i rozprowadzić kosmetyk.

Nakładanie podkładu palcami

Jedna z podstawowych i niezwykle popularnych metod. Jej kluczową zaletą jest ciepło naszego ciała - ciepłe palce lekko rozgrzewają podkład i ułatwiają jego wtapianie się w skórę. Niestety ten sposób zazwyczaj wiążę się z zużyciem większej ilości podkładu niż w przypadku np. pędzli. Palcami jest również trudniej równomiernie nałożyć podkładu w okolicach oczu i nosa. Konieczne jest także każdorazowe umycie dłoni płynem antybakteryjnym przed aplikacją podkładu.

Nakładanie podkładu gąbeczkami

Kolejna bardzo popularna metoda. Możemy wybierać między silikonowymi różnokształtnymi gąbeczkami, czy gąbkami w kształcie jajeczek – między innymi słynnym Beauty Blenderem, czy jego prawie identycznym odpowiednikiem stworzonym przez markę Inglot. Ten rodzaj aplikatorów ułatwia precyzyjne nałożenie podkładu i bardzo naturalny efekt końcowy. Podkład wystarczy nałożyć na wierzch dłoni, a następnie na gąbeczkę (wcześniej należy ją zmoczyć i wycisnąć, żeby pozostała wilgotna) i stemplować na twarzy. Gąbeczka nie absorbuje dużo podkładu, co jest jej dużym atutem. Niestety ten rodzaj aplikatorów ma też swoje wady – wiele dziewczyn ma problem z dokładnym wyczyszczeniem gąbki.

Nakładanie podkładu pędzlami

Bardzo przyjemna i szybka metoda zapewniająca naturalny, bardzo efektowny wygląd. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, i jakiego podkładu używamy, możemy wybierać różne pędzle. Najpopularniejszym kształtem jest tzw. koci języczek czyli dość wąski pędzel z zaokrąglonym włosiem. Powinnyśmy go wybrać, jeśli zależy nam na dużym kryciu i bezproblemowym czyszczeniu pędzla – jego niewielkie rozmiary i średnia gęstość włosia bardzo to ułatwiają. Jeśli zależy nam na świetnym kryciu i makijażu pozbawionym smug, idealny będzie płasko ścięty pędzel flat top, który poradzi sobie nawet z podkładami, które ze względu na konsystencję trudno jest rozprowadzić równomiernie. Ostatnim, bardzo często wybieranym pędzlem, jest duo fibre – pędzel z wymieszanego włosia – naturalnego oraz syntetycznego. Dzięki zróżnicowanej długości tych dwóch rodzajów włosia, pędzel pozwala na precyzyjne nałożenie podkładu. Fluid nałożony tym pędzlem świetnie stapia się z cerą, przez co makijaż staje się bardzo naturalny.

Brak komentarzy: